ZAKOPIAŃSKIE SPACERY

Zapraszamy na spacery po Zakopanem, szlakami dostosowanymi do indywidualnych zainteresowań i potrzeb naszych gości. Proponujemy dwa spacery – dla początkujących i zaawansowanych – oraz kilka specjalistycznych przechadzek.

Spacer po dawnym Zakopanem

Śladami legendarnej przeszłości Zakopanego. Przeznaczony dla osób, które jeszcze niewiele wiedzą, ale chcą się zapoznać z historią Zakopanego, charakterystycznymi zabytkowymi budynkami i osobami, które kształtowały charakter wsi i miasta pod Giewontem.

Spotkanie obok Starego Kościółka przy ul. Kościeliskiej 4. Podczas spaceru zobaczycie: Stary Kościółek i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, najstarszą ulicę Zakopanego – Kościeliską z jej zabytkową, drewnianą zabudową, willę Koliba – pierwszy dom w stylu zakopiańskim, słynną szkołę plastyczną im. Antoniego Kenara, willę Atma – muzeum Karola Szymanowskiego, willę Czerwony Dwór – Centrum Kultury Rodzimej, Dworzec Tatrzański, Muzeum Tatrzańskie i Szkołę Przemysłu Drzewnego przy Krupówkach.

Spacer z przewodnikiem, około dwie i pół godziny. Po uzgodnieniu możliwość wydłużenia spaceru i wstępu do wybranych obiektów na trasie.  

Spacer po nowszym Zakopanem

Śladami rozwoju Zakopanego. Przeznaczony dla osób, które już coś wiedzą na temat przeszłości Zakopanego, ale chciałyby dowiedzieć się więcej – o rozwoju miasta, budynkach, obiektach i osobach kształtujących obraz Zakopanego. O artystach, sporcie, tradycji i współczesności.

Spotkanie obok apartamentów ZAKOZNAMI. Podczas spaceru zobaczycie: Dom pod Jedlami – perłę stylu zakopiańskiego, Muzeum Tatrzańskie – willę Koziańskich, Koziniec, willę Wojciechowo, dom i pomnik dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Tatrzańskie – willę Oksza – galerię sztuki współczesnej, willę Halama, centralę TOPR, willę Jana Sztaudyngera Koszysta, zespół skoczni narciarskich na Krokwi, Centralny Ośrodek Sportu, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, szpital KBK i willę Korniłowiczówka.

Spacer z przewodnikiem, około dwie i pół godziny. Po uzgodnieniu możliwość wydłużenia spaceru i wstępu do wybranych obiektów na trasie.

Spacery specjalistyczne

Proponujemy spacery dla osób i grup szczególnie zainteresowanych konkretnymi zagadnieniami z architektury, historii i kultury Zakopanego:

  • Spacer szlakiem stylu zakopiańskiego
  • Spacer szlakiem zakopiańskiego modernizmu
  • Szlakiem zakopiańskich galerii i artystów
  • Zakopiańskim szlakiem literatury
  • Szlakiem Witkiewiczów – ojca i syna
  • Szlakiem zakopiańskich Żydów

Szczegóły do uzgodnienia z przewodnikiem.

Twoje zamówienie0
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakupy
0